Joomla TemplatesWeb HostingFree Money
 
Projekty
Pierwsze warsztaty kulinarne dla przedszkolaków PDF Drukuj Email

W dniu 30 stycznia br. w Przedszkolu przy Szkole Podstawowej w Książenicach odbyły się pierwsze Warsztaty Kulinarne dla dzieci w ramach projektu "By zdrowym być!" dofinansowanego z Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego.

Punktualnie o godzinie 10.00 i 12.30 przedszkolaki zajęły miejsca przy stołach zastawionych niezbędnymi produktami i sprzętami do sporządzenia zdrowych „Słodyczy, których nie znacie”. Dzieci wykonały bakaliowe kulki i batoniki. Karty z przepisami każdy mały kucharz wpiął do otrzymanego segregatora, w którym będą gromadzone także następne przepisy.

Wykonanymi słodyczami dzieci podzieliły się z kolegami oraz rodzicami.

Nasza Fundacja oraz Kuchnia Życzeń zapraszają na kolejne warsztaty, które odbędą się już 13 marca.

 

 
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik PDF Drukuj Email

18 stycznia uczestnicy projektu "Badami eksperymentuję - poznaję otaczający świat" pojechały na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik.

Wycieczkowicze wiedzeni swoją dziecięcą ciekawością z zapałem zwiedzali wystawy i eksperymentowali.

Część dzieci wzięła udział z warsztatów niecenia ognia, inne z uczestniczyły w Teatrze Wysokich Napięć.

Na zakończenie wszyscy obejrzeli spektakl w Teatrze Robotycznym pt. "O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali" oparty na jednej ze słynnych „Bajek robotów” Stanisława Lema.

 
Warsztaty "Jakie sekrety skrywają świetliki? " PDF Drukuj Email

14 stycznia odbyły się  warsztaty z dr Moniką Zazula, biologiem molekularnym oraz wykładowczynią na Uniwersytecie Dzieci w Krakowie, dla dzieci biorących udział w projekcie "Badam i eksperymentuję ...".

Na warsztatach dzieci dowiedziały się co to są świetliki i na czym polega "świecenie", które dało nazwę bohaterom warsztatów. Z wykorzystaniem świecących patyczków- bransoletek wykonały eksperyment z chemiluminescencją.
Dzieci dowiedziały się też jak wyglądają te owady, czy gryzą i czy można je złapać? Zobaczyły również do czego człowiek może wykorzystać świetliki.

 

 
Moje cukiernicze pasje PDF Drukuj Email

Dnia 21 października odbyło się spotkanie z Aleksandrą Jankowską pasjonatką cukiernictwa. Ola opowiedziała dzieciom o tym jak miłością do pieczenia zaraziły ją babcia z mamą i ile przyjemności sprawia jej tworzenie cudownych smakołyków we własnej cukierni.

    

Jednak dzieci widząc kolorowe kwiatki, listki, groszki, koraliki i inne cudeńka nie mogły się doczekać ozdabiania nimi swoich ciastek i babeczek. Radości było co niemiara!

    

Aby opóźnić nieco zjedzenie słodkości przez dzieci Ola zorganizowała konkurs i trzy najładniejsze zdobienia wybrane głosami dzieci zostały nagrodzone upominkami. Uczestnicy, którym zostało jakieś ciasteczko mogli je sobie pięknie zapakować i zabrać do domu. Wszyscy zgodnie zdecydowali, iż nie powinno to być ostatnie tego typu spotkanie!

    

 
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego PDF Drukuj Email

25 października uczniowie pojechali na pierwszą z planowanych wycieczek - do Ogrodu Botanicznego w Warszawie. Pogoda tego dnia była naprawdę sprzyjająca.

Najpierw dzieci odwiedziły z przewodniczkami tamtejsze szklarnie, gdzie mogły zobaczyć i usłyszeć jak rośliny dostosowują się do różnorodnych warunków klimatycznych.

    

    

Następnie dzieci dostały mapę z zaznaczonymi 10 drzewami w Ogrodzie, pod którymi były ukryte listy od dendrologa. Zawierały one informacje o odnalezionych drzewach i związane z nimi ciekawostki.

    

    

 
« pierwszapoprzednia212223242526272829następnaostatnia »

Strona 28 z 29
Joomla Templates designed by Web Hosting