Joomla TemplatesWeb HostingFree Money
 
Projekty
Upiekszalnia Niepodległej PDF Drukuj Email

Na warsztatach „Upiększalnia Niepodległej” prowadzonych w Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach w ramach projektu „Niepodległa inspiruje”, dofinansowanego przez Fundację PZU dziewczynki uczą się szyć.

Opanowały już umiejętność szycia ręcznego, teraz odkrywają tajniki szycia przy pomocy maszyny do szycia. Na ostatnich zajęciach uczestniczki przystąpiły do wykonania pokrowców na siedziska do nowego kącika świetlicowego.

 
Dokonania naukowe Polaków PDF Drukuj Email

Trwają zajęcia przyrodniczo-biologiczne dla klas 4-8, prowadzone przez p. Alicję Gruszecką, pod tytułem "Dokonania naukowe Polaków". Odbywają się one w ramach projektu "Niepodległa inspiruje", sfinansowanego przez Fundację PZU.
Jednym z pierwszych naukowców, o dokonaniach którego uczestnicy dowiedzieli się na zajęciach był Wacław Mayzel.
Odkrył on mitozę w komórkach zwierzęcych. Na spotkaniach uczniowie poznali budowę cząsteczki DNA oraz znaczenie mitozy w życiu organizmów.

 
100 cisów na 100 lat niepodległości PDF Drukuj Email

Gratulujemy wszystkim uczestnikom akcji sadzenia Cisów odwagi i poczucia humoru. Pomimo bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych udało nam się zasadził ponad 30 cisów.
Dziękujemy za wsparcie nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach. Niezwykle cieszy nas fakt, że najliczniej na sadzenie cisów przybyli uczniowie.
Szczególnie serdecznie pozdrawiamy najmłodszego i najstarszego uczestnika wczorajszego spotkania.
Było nam miło gościć Burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego oraz przedstawicieli lokalnych mediów: Grodziskiego Pisma Społeczno-Kulturalnego Bogoria i Obiektywnej Gazety Internetowej, którzy przyłączyli się i zasadzili razem z nami pamiątkowe rośliny.
Akcja będzie kontynuowana. O kolejnym terminie z bardziej sprzyjającą pogodą w tle poinformujemy wkrótce.

Wydarzenie jest elementem projektu "Niepodległa inspiruje" dofinansowanego przez Fundację PZU.

 
3000 cebul tulipana dla szkoły PDF Drukuj Email

W ramach projektu prowadzonego przez grupę AleBabki z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, dofinansowanego przez Stowarzyszenie Europa i My z programu Działaj Lokalnie, Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Książenicach otrzymała ponad 3000 cebul tulipana Preludium Chopina.
Wychowawcy otrzymają dla swoich klas przygotowane pakiety cebulek po 100 szt. do posadzenia w szkolnym ogrodzie. Pakiety już są gotowe dzięki naszym młodym wolontariuszkom! Akcja sadzenia cebul będzie trwała od 22.10 do 26.10.
Ponadto 23.10.2018 w godzinach przedpołudniowych zostanie również przeprowadzona akcja rewitalizacji nasadzeń we frontalnej części Szkoły, przy głównym wejściu i pod tablicą upamiętniającą Cichociemnych. Zapraszamy wolontariuszy do pomocy, z własnymi szpadelkami.

 
Zaczynamy tworzenie gier PDF Drukuj Email

W czasie trzech pierwszych zajęć zrealizowanych w ramach projektu „Gram w matmę” sfinansowanego przez Fundację mBanku, uczniowie w całym zespole projektowym podejmowali decyzje, jakiego rodzaju gry matematyczne będą tworzyć. Prezentowali różne pomysły, dyskutowali nad wyborem tytułów gier i ich treści matematycznych.

Następnie uczestnicy zajęć podzielili się na podzespoły, które będą opracowywać wybrany rodzaj gry. W podzespołach analizowali działy matematyczne i wyciągali z nich ważne treści, które pojawią się w grach. Opracowywali formuły gry. Podzielili się zadaniami. Stworzyli listę potrzebnych materiałów.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 36
Joomla Templates designed by Web Hosting