Joomla TemplatesWeb HostingFree Money
 
Projekty
Mali Słowianie PDF Drukuj Email

Zespół tańca ludowego „Mali Słowianie” działający w Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach został założony w tym roku szkolnym w ramach projektu „Niepodległa inspiruje”, dofinansowanego przez Fundację PZU.

Dzieci są bardzo chętne do współpracy oraz zabawy. Podczas kilku zajęć udało im się opanować układ taneczny do tańca miotlarz. W tej chwili „Mali Słowianie” pracują nad układem niestandardowym do tańca krakowiak.

Zajęcia dają uczestnikom dużo radości i zadowolenia.

 
Śladami polskich odkrywców PDF Drukuj Email

W sobotę 27 października uczestnicy zajęć „Dokonania naukowe Polaków” oraz „Polskie ślady na mapie świata”, które odbywają się w ramach projektu „Niepodległa inspiruje” sfinansowanego przez Fundację PZU, pojechali na wycieczkę do Warszawy.

Uczniowie odwiedzili muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie zapoznali się z realiami jej pracy naukowej i wieloma ciekawostkami z życia osobistego. Pani oprowadzająca grupę, bardzo ciekawie opowiadała o życiu i odkryciach naszej dwukrotnej noblistki.

Następnie uczestnicy wycieczki udali się na spacer „Śladami polskich odkrywców”, podczas którego rozwiązywali zadania przygotowane dla nich przez p. Izabelę Ciosek, przewodniczkę po Warszawie dokadZdzieckiem.pl.

 
Maria Skłodowska-Curie PDF Drukuj Email

Maria Salomea Skłodowska-Curie stała się Wielkim Polakiem w ramach projektu „Niepodległa inspiruje” dofinansowanego przez Fundację PZU. Uczestnicy warsztatów „Dokonania naukowe Polaków” pracują metodą projektową. Na zajęciach dwie uczennice przygotowały prezentację o naszej sławnej rodaczce. Podsumowaniem prezentacji był quiz wiedzy na temat życia i pracy dwukrotnej noblistki.

Uczestnicy zajęć uczestniczyli również w wycieczce do Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie przy ulicy Freta 16. Ogromne wrażenie zrobił na nas 1,5 tonowy elektroskop, na którym pracowali państwo Curie. Zachęcamy do odwiedzin tego muzeum.

 
Warsztaty stolarskie PDF Drukuj Email

Warsztaty stolarskie prowadzone w Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach w ramach projektu „Niepodległa inspiruje”, dofinansowanego przez Fundację PZU są dla uczestników prawdziwym sprawdzianem ich wytrwałości w dążeniu do celu.

Podczas dotychczasowych zajęć uczestnicy oczyścili za pomocą papieru ściernego drewniane donice do szkolnego ogrodu, które na wiosnę pięknie odmalują. Obecnie zajmują się wykonaniem stolika z palet do nowego kącika świetlicowego. Praca przy tworzeniu nowych przedmiotów z drewna daje im niesamowitą satysfakcję i poczucie sprawczości.

 
Upiekszalnia Niepodległej PDF Drukuj Email

Na warsztatach „Upiększalnia Niepodległej” prowadzonych w Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach w ramach projektu „Niepodległa inspiruje”, dofinansowanego przez Fundację PZU dziewczynki uczą się szyć.

Opanowały już umiejętność szycia ręcznego, teraz odkrywają tajniki szycia przy pomocy maszyny do szycia. Na ostatnich zajęciach uczestniczki przystąpiły do wykonania pokrowców na siedziska do nowego kącika świetlicowego.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 30
Joomla Templates designed by Web Hosting