Działania Fundacji

 
Regulamin konkursu plastycznego PDF Drukuj Email

 
Regulamin konkursu literackiego po angielsku PDF Drukuj Email

 
Zabawy symetrią w Książenicach PDF Drukuj Email

W październiku w Szkole Podstawowej w Książenicach rozpoczęły się zajęcia „Zabawy symetrią” sfinansowane przez Fundację mBanku. Uczestnicy rozmawiali o symetrii – co to takiego ta symetria i gdzie możemy spotkać symetryczne rzeczy. Szukali symetrii wokół nas, w przedmiotach codziennego użytku, przyrodzie i w matematycznych figurach. Następnie uczniowie próbowali swoich sił w tworzeniu symetrycznych rysunków.  Na kolejnych zajęciach uczniowie poznali geometryczne prace artystyczne, dowiedzieli się skąd pochodzą mandale i jakie jest ich znaczenie w kulturze hinduskiej. Rozmawialiśmy o znaczeniu kolorów i sprawdzali czy nasze skojarzenia z kolorami pokrywają się ze znaczeniem jakie nadali im hindusi. Pogłębiliśmy wiedzę na temat symetrii a potem powstały kolejne dzieła.

 
Symetria w architekturze PDF Drukuj Email

Podczas spotkania 23 października uczestnicy zajęć "Zabawy symetrią" ze SP w Skułach zapoznali się z symetrią w architekturze i sztuce oglądając ciekawe prezentacje multimedialne.

Kolejnym punktem dnia było budowanie z klocków. Efektem pracy były symetryczne budowle. Uczestnicy projektu poszli dalej tworząc własne kompozycje przestrzenne. Wykonywana praca przyniosła dzieciom wiele radości. Zajęcia sfinansowane przez fundację mBanku.


 
Spotkania z Panią Muzyką PDF Drukuj Email

Na spotkaniach z Panią Muzyką realizowanych w Szkole Podstawowej nr 4 w Grodzisku Mazowieckim uczniowie poznają kompozycje muzyczne związane z porami roku. Dzieci słuchają utworów, uczą się śpiewać piosenki, wyklaskują do nich rytm i tworzą akompaniament przy pomocy instrumentów perkusyjnych. Ćwiczą również układy ruchowe do utworów muzycznych z wykorzystaniem różnych rekwizytów, np. chust czy parasoli. Zajęcia realizowane w ramach projektu „Kultura na horyzoncie” dofinansowanego przez gminę Grodzisk Mazowiecki.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 85