Działania Fundacji

 
Orientuj się! - podchody PDF Drukuj Email

W dniu 19 czerwca w ramach zajęć Orientuj się! odbyły się szyfrowane podchody. Pierwsza grupa oznaczyła dyskretnymi znakami patrolowymi trasę dla grupy poszukiwawczej oraz zostawiła dla grupy tropiącej zadania. Do rozwiązania części zadań uczestnicy musieli wykorzystać wiedzę z szyfrowania wiadomości szyframi: Gaderypoluki, Politykarenu, Koniecmatury. Zostały znalezione i rozwiązane wszystkie zadania. Obie grupy spotkały się przy harcówce w Słubicy Dobrej, gdzie odbyło się wspólne ognisko kończące zajęcia. Zajęcia były realizowane w Szkole Podstawowej w Skułach w ramach projektu sfinansowanego przez Fundację PZU - „Poczuj, że potrafisz”, we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach.


 
Gra Ślimak PDF Drukuj Email

17 czerwca w Szkole Podstawowej w Skułach odbyła się gra terenowa Ślimak. Przygotowaniem stanowisk i rozmieszczeniem numerowanych zadań na terenie wokół szkoły zajęli się uczestnicy zajęć Orientuje się i Scoolski projekt.  Uczestnicy gry zostali podzieleni na zespoły: czerwony, niebieski, zielony i żółty. Po omówieniu zasad rozpoczęła się gra. Zakończenie nastąpiło w momencie, gdy wszystkie zespoły dotarły do mety na planszy Ślimaka. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody za ukończenie gry. W trakcie rozwiązywania zadań uczniowie wzbogacili i utrwalili wiadomości o przyrodzie. Gra okazała się ciekawa i udana. Dostarczyła dużo wrażeń zarówno uczestnikom, ale i prowadzącym. Dzieci w szybkim tempie rozwiązywały zadania, utrwaliły i poszerzyły swoje wiadomości przyrodnicze oraz uczyły się współpracy w zespole. Gra zorganizowana w ramach projektu „Poczuj, że potrafisz” realizowanego przez Fundację Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowanego przez Fundację PZU.


 
Regulamin konkursu "Balladyna w komiksie" PDF Drukuj Email

 
Gra terenowa PDF Drukuj Email

Gra terenowa przygotowana przez grupę projektową w ramach projektu „Ukryj tajemnice”, sfinansowanego przez fundację mBanku okazała się super zabawą. Uczniowie z klas 4-8 mieli do odgadnięcia 10 zaszyfrowanych zagadek ukrytych na terenie szkoły. W rozwiązywaniu pomogła księgę szyfrów przygotowana przez uczestników projektu „Odszyfruj świat”. Uczniowie z dużym zaangażowaniem i zaciekawieniem odgadywali kolejne tajemnice. Było super mimo upału :)

 
Zaszyfrowane przerwy PDF Drukuj Email

Dzięki powrotowi uczniów do szkoły udało się zrealizować „zaszyfrowane przerwy”. Zostały one zaplanowane w projekcie „Ukryj tajemnice”, sfinansowanym przez fundację mBanku. Na „zaszyfrowanych przerwach” uczniowie rozwiązywali zagadki, przygotowane przez grupę projektową w oparciu o poznane metody szyfrowania. Zaszyfrowane wiadomości były przedsmakiem gry terenowej, składającej się z jeszcze większej liczby tajemniczych zadań.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 85