Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Zdrowe jutro! PDF Drukuj Email

Kolejny nasz projekt zyskał uznanie niezależnej komisji konkursu gminnego "Promocja zdrowego i aktywnego trybu życia". Tym razem świętujemy podpisanie umowy z Gminą Grodzisk Mazowiecki.
Projekt "Zdrowe jutro!" to seria zajęć promujących zdrowie wśród dzieci i dorosłych. Od weekendu otworzymy listy zapisów na pierwsze zajęcia.
Dziękujemy za trzymanie kciuków.
Już dziś zapraszamy!

 
Prezentacja posterów PDF Drukuj Email

Dzieci uczęszczające na zajęcia z koła naukowego dofinansowanego z Fundacji PZU wykonały szereg eksperymentów z roślinami.

Mali naukowcy opracowali postery (plakaty naukowe), na których zaprezentowali co sprawdzali, przy użyciu jakich materiałów i metod, spisali zaobserwowane wyniki oraz wnioski.

Następnie zaprezentowali swoje postery przed gośćmi (nauczycielami) oraz pozostałymi uczestnikami zajęć.

 
Pierwsze warsztaty kulinarne dla przedszkolaków PDF Drukuj Email

W dniu 30 stycznia br. w Przedszkolu przy Szkole Podstawowej w Książenicach odbyły się pierwsze Warsztaty Kulinarne dla dzieci w ramach projektu "By zdrowym być!" dofinansowanego z Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego.

Punktualnie o godzinie 10.00 i 12.30 przedszkolaki zajęły miejsca przy stołach zastawionych niezbędnymi produktami i sprzętami do sporządzenia zdrowych „Słodyczy, których nie znacie”. Dzieci wykonały bakaliowe kulki i batoniki. Karty z przepisami każdy mały kucharz wpiął do otrzymanego segregatora, w którym będą gromadzone także następne przepisy.

Wykonanymi słodyczami dzieci podzieliły się z kolegami oraz rodzicami.

Nasza Fundacja oraz Kuchnia Życzeń zapraszają na kolejne warsztaty, które odbędą się już 13 marca.

 

 
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik PDF Drukuj Email

18 stycznia uczestnicy projektu "Badami eksperymentuję - poznaję otaczający świat" pojechały na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik.

Wycieczkowicze wiedzeni swoją dziecięcą ciekawością z zapałem zwiedzali wystawy i eksperymentowali.

Część dzieci wzięła udział z warsztatów niecenia ognia, inne z uczestniczyły w Teatrze Wysokich Napięć.

Na zakończenie wszyscy obejrzeli spektakl w Teatrze Robotycznym pt. "O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali" oparty na jednej ze słynnych „Bajek robotów” Stanisława Lema.

 
Warsztaty "Jakie sekrety skrywają świetliki? " PDF Drukuj Email

14 stycznia odbyły się  warsztaty z dr Moniką Zazula, biologiem molekularnym oraz wykładowczynią na Uniwersytecie Dzieci w Krakowie, dla dzieci biorących udział w projekcie "Badam i eksperymentuję ...".

Na warsztatach dzieci dowiedziały się co to są świetliki i na czym polega "świecenie", które dało nazwę bohaterom warsztatów. Z wykorzystaniem świecących patyczków- bransoletek wykonały eksperyment z chemiluminescencją.
Dzieci dowiedziały się też jak wyglądają te owady, czy gryzą i czy można je złapać? Zobaczyły również do czego człowiek może wykorzystać świetliki.

 

 
« pierwszapoprzednia515253545556575859następnaostatnia »

Strona 55 z 59
Joomla Templates designed by Web Hosting