Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Piknik naukowy PDF Drukuj Email

28 września w ramach Pierwszego Książenickiego Festiwalu Pasji odbył się "Piknik naukowy" zrealizowany w ramach projektu "Badam i eksperymentuję - poznaję otaczający świat". Panie Aneta i Lidia wraz z uczestnikami projektu przygotowały szereg ciekawych doświadczeń przedstawiających świat zmysłów. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

 
Pierwszy Książenicki Festiwal Pasji PDF Drukuj Email

27-29 września 2013 r.

Święto, święto i po święcie!

Wiele. starań, przygotowań i emocji było przy organizacji PIERWSZEGO KSIĄŻENICKIEGO FESTIWALU PASJI. Teraz pozostało nam podziękować wszystkim darczyńcom, współorganizatorom, patronom medialnym oraz naszym gościom- zarówno tym dorosłym, jak i tym małym.

Cofnijmy się teraz ciut w przeszłość…

27 września, w sali OSP w Książenicach muzycznie rozpoczęłyśmy nasz Festiwal Pasji. W organizację tego dnia włączyło się Sołectwo Książenice.

Pani Wioletta – pasjonatka fitnessu tańczyła w latynoamerykańskich rytmach z zebranymi dziećmi.  Radości i krzyków było co niemiara! Następnie zespół LIVE COVER BAND zabrał nas w podróż w przeszłość.  Była Kasia Kowalska, Bony M i wielu innych klasyków, przy których tańczyli również najmłodsi uczestnicy. Wszyscy dorośli byli zaskoczeni  energią, która rozpierała ich pociechy.  Kiedy po 19.00 słyszałyśmy płacz wychodzących, niezadowolonych z zakończenia zabawy dzieci, stwierdziłyśmy, że teraz musimy zorganizować dla nich „dyskotekę”, bo jak widać istnieje ogromne zapotrzebowanie na dobrą zabawę :)

    

 

Sobota obfitowała w masę warsztatów usytułowanych w budynku szkoły. Kadra pedagogiczna wraz z naszymi Pasjonatami dwoiła się i troiła by wszystkim dzieciom dać szansę wspólnej zabawy. Odbyły się m.in. Teatr cieni, warsztaty twórczego działania, eksperymenty muzyczne, matematyczne układanki oraz gimnastyka buzi i języka. Dla najmłodszych nauczycielki zorganizowały kącik dla malucha oraz zabawy z chustą animacyjną. Dzieci paradowały z pięknie wymalowanymi buźkami, a chętni mogli nauczyć się jak udzielić pierwszej pomocy.

     

W kąciku „Badam i eksperymentuję – poznaję otaczający świat”, projektu dofinansowanego z Fundacji PZU,  Panie Aneta i Lidia zarażały pasją do nauki i przyrody pokazując ciekawe eksperymenty.

     

Warsztat kulinarny Pań Agnieszek, inspirowany „Szkołą na widelcu” zgromadził nie tylko małych łasuchów ale i dorosłych chcących porozmawiać o racjonalnym odżywianiu. Wyczarowane przez „kucharzy” potrawy wręcz znikały z talerzyków.

    

Z okazji urodzin Szkoły Rada Rodziców zaprosiła na fantastyczny tort, a później do suto zastawionych stołów pełnych ciast, owoców i napojów, za których zorganizowanie dziękujemy zaangażowanym Rodzicom.

    

O godzinie 12.00 w prezencie od Sołectwa Książenice dla wszystkich zebranych dzieci wystąpił Teatr Lalkowy Igraszka z przedstawieniem  pt.  „Złote jajo”.

    

Impreza odbywała się nie tylko w budynku Szkoły, ale również na boisku, gdzie po sprawdzeniu swojej sprawności fizycznej na torze przeszkód, dzieci mogły porozmawiać z Książenicką Ochotniczą Strażą Pożarną, przymierzyć sprzęt oraz usiąść za kierownicą wozu strażackiego. 

      

Zakończenie KSIĄŻENICKIEGO FESTIWALU PASJI nastąpiło w niedzielę podczas uroczystej mszy w intencji społeczności szkolnej oraz wszystkich  mieszkańców Książenic. Po mszy Ksiądz Proboszcz wraz ze zgromadzonymi gośćmi  wysłuchał cudownych utworów w wykonaniu Chóru Bogorya pod batutą Pana Marcina Mazura.

    

Po pełnym Pasji weekendzie już dziś nie możemy doczekać się przyszłego roku!

 

 
Taniec - moja pasja PDF Drukuj Email

19 września odwiedziła nas Pani Monika Tokaj. Urocza dziewczyna, której serce wybija taki rytm, w jakim w danym momencie porusza się jej ciało. Już jako mała dziewczynka zawsze tańczyła, gdy tylko usłyszała muzykę. Swoją miłość, czyli taniec, odkryła w wieku 6 lat, kiedy to stawiała pierwsze kroki w szkole baletowej. W okresie szkolnym rozpoczęła przygodę z tańcem nowoczesnym oraz jazzem. Obie techniki nauczyły ją wydobywania z siebie najgłębszych emocji. Kolejnym etapem w jej życiu stał się fitness. Odbyła kurs rekreacji ruchowej, nowoczesne formy gimnastyki ze specjalnością fitness i jest certyfikowanym Instruktorem Zumba®, zumba®toning, zumba®tomic, zumba®core.

Dziewczynki słuchały o jej pasji z bardziej lub mniej otwartymi  buziami, w międzyczasie oglądając zdjęcia Pani Moniki. Jednak największą radością dla nich była możliwość nauczenia się prostego układu i zatańczenia razem w rytmie muzyki latynoamerykańskiej. Dziewczynki skakały, krzyczały, śmiały się, a na koniec pomimo zmęczenia nie chciały wypuścić  instruktorki z sali. Jednak  obietnica poprowadzenia zajęć w naszej szkole przekonała dziewczynki by wypuścić Panią Monikę.

Dziękujemy za tę słoneczną radość Moniko :)

     

   

 
Piłka nożna - moja pasja PDF Drukuj Email

Jak wiadomo ludzie są różni i dzięki temu w naszym gronie zagościł miłośnik piłki nożnej.

Dnia 10 września Pan trener Maurycy Deske zebranym na boisku chłopcom opowiedział o swojej pasji.

Po wysłuchaniu krótkiej historii o tym jak zaczęła się jego przygoda z piłką, chłopcy natychmiast przebrali się w swoje stroje i po krótkiej rozgrzewce rozegrali mecz z zapałem prawdziwych zawodowców!

    

    

 
Podróże - moja pasja PDF Drukuj Email

Dziś trudno nam powiedzieć co było powodem, czy piękne motory, czy fantastyczni harlejowcy, ale po tym spotkaniu otworzył się nam w Fundacji worek z ciekawymi ludźmi.

Na mazowieckiej inauguracji roku szkolnego Pasjonat podróży zagranicznych udostępnił nam część swoich eksponatów przywiezionych z Afryki. Maski i figurki pana Sebastiana Kałamańskiego od 2 września zagościły w szkolnej sali naszej szkoły. Systematycznie są oglądane przez naszych uczniów i są motywacją do zadawania pytań. Na pewno spotkanie, które niebawem odbędzie się z p. Kałamańskim zainspiruje niejednego ucznia i może w przyszłości usłyszymy o kolejnym podróżniku - pasjonacie.

    

         

 
« pierwszapoprzednia515253545556575859następnaostatnia »

Strona 57 z 59
Joomla Templates designed by Web Hosting