Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Konkurs literacki PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-VIII ze Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach oraz Szkoły Podstawowej im. Klementyny z Tańskich Hoffmanowej w Izdebnie Kościelnym do udziału w konkursie literackim „Literacki obraz świąt Bożego Narodzenia”.

 
Konkurs fotograficzny PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy uczniów klas V-VIII ze Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach oraz Szkoły Podstawowej im. Klementyny z Tańskich Hoffmanowej w Izdebnie Kościelnym do udziału w konkursie fotograficznym „Opowieści o rzeczach powszednich”.

 
Konkurs plastyczny PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-IV ze Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Książenicach oraz Szkoły Podstawowej im. Klementyny z Tańskich Hoffmanowej w Izdebnie Kościelnym do udziału w konkursie plastycznym „Twórczy recykling – ozdoba bożonarodzeniowa”.

 
Wprowadzenie do szyfrowania PDF Drukuj Email

W czasie dotychczasowych zajęć "Odszyfruj świat" prowadząca omówiła z uczniami czym będą się zajmować i co będzie efektem ich pracy. Opowiedziała uczestnikom czym różni się szyfr od kodu i jaka jest historia szyfrów. Wspólnie zastanawiali się do czego dziś można używać szyfrów. Poznali podstawowe pojęcia tj. tekst jawny, kryptografia, deszyfrowanie itp. Uczniowie poznali szyfry  przestawieniowe i podstawieniowe.

Przykładem szyfru podstawieniowego, którego użycie uczestnicy zajęć ćwiczyli był szyfr "Ga-de-ry-po-lu-ki" oraz identycznie działający "Po-li-ty-ka Re-nu". Uczniowie przesyłali do siebie na czacie zaszyfrowane wiadomości i wspólnie przeprowadzali deszyfryzację.

 
Wprowadzenie do szyfrowania PDF Drukuj Email

Na dotychczasowych spotkaniach uczniowie zapoznali się z programem zajęć "Ukryj tajemnice".

Rozmawiali o znaczeniu szyfrów w czasie II wojny światowej oraz o początkach kryptografii. Poznali słownictwo jakim będą się posługiwać w czasie zajęć. Uczestnicy szyfrowali teksty z wykorzystaniem szyfru Cezara i szyfru czekoladowego.

Poznali również szyfr, który poznała grupa uczestników zajęć „Odszyfruj świat”, czyli "Ga-de-ry-po-lu-ki". W następnym kroku zajęli się bardziej skomplikowanym szyfrem Polibiusza i jego kombinacjami zawierającymi słowa kluczowe.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 66
Joomla Templates designed by Web Hosting