Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Konkurs "Magiczny Świat Roślin" PDF Drukuj Email

W ramach projektu „Pamiętajcie o Ogrodach” dofinansowanego przez Fundację PZU, zapraszamy wraz ze Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Książenicach do udziału w konkursie fotograficznym: Magiczny Świat Roślin.

Celem konkursu jest uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody, rozwijanie pasji i zainteresowań. Skierowany jest on do uczniów kl. I-VII.

W ramach konkursu należy wykonać cykl fotografii pokazujących wiosenną przemianę rośliny ogrodowej i jej powiązanie z otaczającym światem. Zdjęcia powinny być dostarczone w formie papierowej i elektronicznej.

Fotografie i nośnik informacji prosimy włożyć do koperty opisanej wg szablonu: imię, nazwisko, klasa.

Prace należy składać do dnia 20.05.2018 r. do wychowawcy klasy lub nauczycieli przyrody.

 
Konkurs "Ziemia z ogrodem w tle" PDF Drukuj Email

Wraz ze Szkołą Podstawową im. Fryderyka Chopina w Książenicach zapraszamy uczniów klas 3-7 do udziału w konkursie na dowolną formę literacką (list, opowiadanie, wiersz), której tematem będzie „Ziemia z ogrodem w tle”.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do przemyśleń, co zrobić, aby nas i przyszłe pokolenia, mogła cieszyć zieleń przyrody, a nie narastające góry śmieci.

Prace należy składać do 27.04.18 r. do p. Elżbiety Głowackiej-Jędruszczak lub do wychowawców klas.

 
Rolki dla dorosłych PDF Drukuj Email

W tym roku w ramach projektu "Zdrowe jutro" dofinansowanego przez gminę Grodzisk Mazowiecki, mamy dla dorosłych propozycję nowych zajęć - jazda na rolkach. Zajęcia cieszą się bardzo dużą popularnością.

Pod opieką trenera Sebastiana Puławskiego, uczestnicy uczą się bezpiecznego hamowania, jazdy slalomem, tyłem, na jednej noce i innych ewolucji.

 
Wycieczka do Baziółek PDF Drukuj Email

Dnia 10.03.2018 członkowie projektu przyrodniczego „Pamiętajcie o ogrodach”, dofinansowanego przez Fundację PZU, odwiedzili firmę „Baziółka” w Kraśniczej Woli. Jest to największa firma w Polsce produkująca zioła w doniczkach. Tam uczniowie poznali etapy produkcji ziół w doniczkach. Uprawa jest ekologiczna, wykorzystująca biologiczne metody walki ze szkodnikami.

W czasie, kiedy jedna grupa uczestniczyła w poznawaniu produkcji ziół, opiekunki koła p. Alicja Gruszecka i p. Elżbieta Glowacka-Jędruszczak przedstawiły drugiej grupie ciekawostki, zagadki i wiersze o ziołach. Dzieci mogły również skosztować, obejrzeć i powąchać różne rodzaje ziół. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali zioła.

 
Życzenia PDF Drukuj Email

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 50
Joomla Templates designed by Web Hosting