Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Marcowe zajęcia "Ukryj tajemnice" PDF Drukuj Email

W marcu na zajęciach „Ukryj tajemnice”, dofinansowanych przez fundację mBanku, uczestnicy poznali szyfr Ottendorfa, czyli książkowy. Szyfr ten szczególnie przypadł grupie do gustu. Uczniowie dostrzegli w nim wiele możliwości i długo dyskutowali o innych jego możliwościach, np. zamiast treści książki, kluczem może być tekst piosenki. Uczestnicy za pomocą wybranych szyfrów przygotowują zagadki.

 
Marcowe zajęcia z szyforwania PDF Drukuj Email

W marcu uczestnicy zajęć „Odszyfruj świat” dofinansowanych przez fundację mBanku poznali szyfr „Luty Zima Kole”. Zostanie on opisany w księdze szyfrów, gdyż jest to szyfr nieskomplikowany i może zostać wykorzystany w zabawach i grze terenowej.

Uczniowie poznali również szyfr Ottendorfa lub inaczej książkowy oraz szyfr spiralowy. Przystąpili także do sporządzania księgi.

 
Woda powietrze, ogień - stany skupienia substancji PDF Drukuj Email

Na kolejnych zajęciach „Woda, powietrze ogień” prowadzonych w Szkole Podstawowej w Skułach uczestnicy, z zakrytymi oczami, odgadywali jakich substancji dotykają. Określali ich stan skupienia i właściwości. Został też wybrany Mistrz rozpoznawania substancji. Dzieci sprawdzały też, czy woda może rozpłynąć się w powietrzu oraz czy wszystkie ciecze w jednakowym czasie wyparują. Zajęcia organizowane są we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach w ramach projektu „Poczuj, że potrafisz” finansowanego przez fundację PZU.


 
Rękodzieło - tańcowała igła z nitką PDF Drukuj Email

Tańcowała igła z nitkąIgła - pięknie, nitka - brzydko.

Igła cała jak z igiełki,
Nitce plączą się supełki.

Igła naprzód - nitka za nią:
„Ach, jak cudnie tańczyć z panią!”

Igła biegnie drobnym ściegiem,
A za igłą - nitka biegiem.....i tak dalej...zapewne każdy zna te słowa...?!

Oczywiście to słynny wiersz polskiego poety Jana Brzechwy, który w ostatnim czasie podczas warsztatów towarzyszył uczestnikom warsztatów z rękodzieła realizowanym w Szkole Podstawowej w Józefinie. Uczestnicy zajęć zgłębiali tajemnicę ręcznego szycia. Poznali w ten sposób ścieg dziergany i skośny za pomocą, którego uszyli piękne serduszka i zakładki do książek.

Warsztaty organizowane są we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach w ramach projektu „Poczuj, że potrafisz” finansowanego przez fundację PZU.


 
Podróż dookoła świata - Australia PDF Drukuj Email

Kolejna wyprawa w ramach cyklu „Podróż dookoła świata” odbyła się całkowicie online. Uczestnicy zajęć poznali kraj, który jako jedyny jest również kontynentem - w dodatku najmniejszym. Poza wycieczką na rafę koralową, dzieci zapoznały się z najróżniejszymi zwierzętami zamieszkującymi te tereny. Poznały również rdzennych mieszkańców Australii – Aborygenów i sztukę charakterystyczną dla tego plemienia. Na koniec każdy stworzył swoje dzieło wzorując się na dorobku Aborygenów.

Zajęcia realizowane są w Szkole Podstawowej w Józefinie we współpracy z Fundacją Przyjaciele Szkoły w Książenicach, sfinansowane ze środków Fundacji PZU.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 75
Joomla Templates designed by Web Hosting