Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Program warsztatów kulinarnych PDF Drukuj Email

Na warsztatach kulinarnych organizowanych we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Fryderyka Chopina w Książenicach, będziemy przyrządzać potrawy zdrowe i szybkie do przygotowania. Zawsze bez użycia mleka, cukru i maki pszennej. Z wykorzystaniem produktów sezonowych i aktualnie dostępnych.

Uczestnicy otrzymają przepisy, ciekawe artykuły i wiadomości praktyczne, czym można zastępować poszczególne składniki tradycyjnych przepisów.

Tematy:
1. Gofry kokosowe i naleśniki ryżowe + nietypowe dodatki z sezonowych owoców + witaminowa jesienna herbata
2. Zupy - jesienne kremy z warzyw... i owoców
3. Smarowidła do pieczywa + chleb i przekąski wypiekanie z mak bezglutenowych
4. Ekspresowe ciasta + wersja zimowej herbaty i kawy
5. Oryginalne pasztety z wykorzystaniem warzyw i nasion

Warsztaty są dofinansowane z środków gminy Grodzisk Mazowiecki.

 
Zaproszenie na warsztaty kulinarne PDF Drukuj Email

 
Pamiętajcie o ogrodach - zajęcia przyrodnicze PDF Drukuj Email

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina biorą udział w projekcie „Pamiętajcie o ogrodach”, dofinansowanym przez Fundację PZU.

Na dotychczasowych zajęciach zapoznali się z celami i zadaniami projektu, wykonali mapy myśli związane z ogrodnictwem, siali zioła i sadzili cebulę na szczypior w gotowych doniczkach, ale także w takich, które sami wykonali. W szkolnym ogródku został założony kompostownik. Wiosną stanie się doskonałym, naturalnym nawozem dla roślin.

Na podstawie atlasu roślin ozdobnych uczniowie rozpoznawali otaczające szkołę rośliny. Przy okazji wykopali kilka dżdżownic i znaleźli im nowe miejsce w kompostowniku. Będą one bardzo pomocne w „przerabianiu” zielonej masy na kompost.

Zebrane liście drzew w czasie terenowej wycieczki, podczas której uczniowie rozpoznawali gatunki drzew i krzewów, stały się inspiracją do zajęć artystycznych. Na ostatnich zajęciach uczniowie zaczęli projektować swój wymarzony ogród na papierze milimetrowym.

 
Zaproszenie na szachy PDF Drukuj Email

 
Zajęcia na rolkach dla dzieci PDF Drukuj Email

4 października wystartowały zajęcia zorganizowane w ramach projektu "Rolkowo-szachowy zawrót głowy" dofinansowane przez Stowarzyszenie Europa i my z programu Działaj Lokalnie. Dzieci doskonalą jazdę na rolkach, dobrze się bawiąc. Zajęcia okazały się prawdziwym hitem!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 50
Joomla Templates designed by Web Hosting