Joomla TemplatesWeb HostingFree Money

Działania Fundacji

 
Profilaktyka wad postawy PDF Drukuj Email

Od października 2016 r. w Szkole Podstawowej w Książenicach były kontynuowane zajęcia korekcyjne, dofinansowane przez gminę Grodzisk Mazowiecki. Gimnastykę prowadziła nauczycielka WFu - Joanna Ratuska.

 
Taniec nowoczesny PDF Drukuj Email

Od października ruszyła kolejna edycja zajęć z tańca nowoczesnego dla uczniów Szkoły Podstawowej w Książenicach. Dzięki dofinansowaniu przez gminę Grodzisk Mazowiecki, są one całkowicie bezpłatne dla uczestników.

 
Wycieczka do Muzeum F. Chopina w Warszawie PDF Drukuj Email

W październiku uczniowie z klas 4-6 zwiedzili Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, w ramach projektu "Na chopinowskim szlaku". Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PZU w ramach konkursu „PZU z Kulturą”.

Dzieci uczestniczyły też w warsztatach edukacyjnych poświęconych życiu i twórczości wybitnego kompozytora. Po obejrzeniu muzeum uczniowie odwiedzili miejsca związane z warszawskim etapem życia Chopina (m.in. Kościół ss. Wizytek, Kościół św. Krzyża, Uniwersytet Warszawski, Krakowskie Przedmieście).

 
Wycieczka do Filharmonii Narodowej PDF Drukuj Email

23 listopada odbyła się ostatnia wycieczka zorganizowana w ramach projektu "Na chopinowskim szlaku", dofinansowanego przez Fundację PZU.

Dzieci z chóru oraz grupy teatralnej, które uświetniły uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej w Książenicach w ramach nagrody pojechały na koncert do Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Miały okazję słuchać muzyki w wykonaniu Węgierskiej Orkiestry Filharmonii Narodowej.

 
Zapraszamy do udziału w Queście PDF Drukuj Email

Zapraszamy do udziału w "Chopinowskim Queście". Wystarczy wydrukować zamieszczone zagadki, pójść na spacer do Książenickiej Szkoły i uzupełnić luki informacjami wyczytanymi z tablic edukacyjnych o Fryderyku Chopinie.
Tablice powstały dzięki dofinansowaniu ze Stowarzyszenie Europa i My w ramach programu Działaj Lokalnie.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 48
Joomla Templates designed by Web Hosting